Terezínská tryzna 2017

15.06.2017 08:54

V neděli dne 21. května 2017 se na Národním hřbitově před malou pevností v Terezíně uskutečnila tradiční tryzna.

Za obrovského zájmu diváků a členů KČP Václava Soukupa Ostrava byla tryzna zahájena položením věnců. Pietního aktu se zúčastnila řada ústavních činitelů a členů diplomatického sboru.

S projevy vystoupili: ředitel památníku Jan Munk, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) plk. V. v. Jaroslav Vodička.

Po projevech následovala křesťanská modlitba pronesena litoměřickým proboštem Jiřím Hladíkem a židovská modlitba pronesena vrchním pražským rabínem Karlem Sidonem.

Program tryzny byl zakončen sborem Lacrymosa a Agnus Dei z Requiem G. Verdiho v podání Děčínského pěveckého sboru.

Škamla Martin

Fotogalerie: Terezínská tryzna 2017