Svátek žen ve Volarech

11.03.2015 15:07

Příjemné posezení pro oslavované ženy připravujeme u příležitosti Mezinárodního dne žen vždy o víkendu nejbližšímu tomu dni zasvěcenému – 8. březnu. Letos připadl sváteční večer na sobotní 7. březen.

A stejně jako po loňské úspěšné premiéře jsme spojili své síly /i prostředky/ a připravili večer plný porozumění, přátelství, hudby a zpěvu. Oslavencům se patří přinést kromě dobrého, uznalého a obdivného slova i nějaký ten dáreček. Loňské primulky v květináčích se setkali s nadšeným ohlasem obdarovaných žen a tak jsme ani neměli šanci vymýšlet něco jiného. Zástupce KSČM navíc přinesl několik desítek krásných rudých karafiátů – dárek od Okresního výboru. Již tak nádherné primulky jsme zkrášlili neskutečně milým výtvorem Domu dětí a mládeže ve Volarech – motýlky na špejlích.

Samozřejmostí je již „předvádění se“ přinesenými dobrůtkami všeho druhu – sladkými či slanými, buchtovými či masovými. I letos jsme neměli šanci vše zkonzumovat, jak se všechny ženy snažily.

Přivítání slečen, dam, manželek, maminek, babiček … zkrátka ŽEN bylo krátké, ale o to upřímnější, završené společným přípitkem na zdraví, štěstí, krásu a lásku všem ženám. A tak jako k ženám patří květina, tak při jejich oslavě nesmí chybět ani muzika. A naše ženy si již v minulosti vybrali trio – Janička, Karel a Pepa - oficiálně vystupující jako MARNOTRATNÍCI a jak si dovolím tvrdit já – vybrali si tu nejlepší kapelu na Zeměkouli. Na druhou stranu je třeba prezentovat i přiznání kapely – taková parta a zvláště MDŽ, jako zde ve Volarech, se jen tak nevidí a proto i my mezi vás přijíždíme rádi. I to je ocenění pro nás všechny, ale především pro ty naše ženy. Takže vám všem ještě jednou díky.

Jaká by to byla oslava, kdyby ji nebylo kde uspořádat. Zde je třeba „vyseknout“ poklonu manželům Spoustovým a celému personálu hotelu Chata za jejich perfektní a profesionální výkon. A s radostí je nutné dodat – i tato profesionalita, přátelskost a vstřícnost je prakticky tradiční. Takže za všechny ženy, ale i za organizátory – díky vám všem, kteří jste splnili naše zákaznická přání.

Poděkování patří pochopitelně všem organizátorům bez rozdílu, Domu dětí a mládeže za nádherné dárečky a samozřejmě díky i té „zeměkoulové“ premiantce – Marnotratníkům, se vzkazem – Těšíme se na další společné akce a přejeme vám, kromě zdraví a životní pohody, aby vám to vždycky tak krásně hrálo a zpívalo.

Krásný večer jsme ukončili hluboko po půlnoci a někteří tvrdí, že už i kohoutí zakokrhání bylo slyšet.

Na závěr mě dovolte, abych popřál našim Volarským ženám úctu, lásku a porozumění po celý rok a ne jenom u příležitosti nějakého výročí, protože ženy jsou těmi, které náš život činí krásnějším a náš neformální a trvalý vděk si plně zaslouží.

Za organizátory

František Zach,