Strečno - Varín – výročí SNP

19.10.2017 13:26

I v letošním roce se členové Okresní rady KČP Břeclav a OV ČSBS Břeclav zúčastnili dne 2. září pravidelné roční akce Národní rady Klubu českého pohraničí, a to 26. mezinárodního setkání občanů Čech, Moravy a Slovenska, které se konalo u příležitosti 70. výročí porážky banderovských sotní na Slovensku a 73. výročí  Slovenského národního povstání na Strečně a ve Varíně. Jsme velmi rádi, že naši členové mohli být přítomni při této významné vzpomínkové akci u památníku padlých Francouzkých partyzánů na Strečně-vrchu Zvonica a památníku příslušníka SNB v obci Varín. Za jihomoravskou delegaci se zúčastnili Mgr. Václav Vaněk, předseda OV ČSBS Břeclav a též první místopředseda ÚV ČSBS s manželkou, Miroslav Vlašín – předseda Jihomoravské krajské rady KČP, plk. v.v. Ing. Jaromír Sukup, místopředseda OR KČP Břeclav, Jan Sasín – sběratel historických materiálů, další členové KČP ze Znojma i JUDr. Jaroslav Baťka – předseda OR KČP Břeclav. Všichni členové jihomoravské delegace byli velmi rádi, že se mohli této významné vzpomínkové akce na uváděných místech opět po roce setkat se svými přáteli a slovenskými bratry a vzdát poctu našim hrdinným předkům. Budeme se těšit i na příští rok a věříme, že se sejdeme opět ve větším počtu. Čest památce našich hrdinů.

JUDr. Jaroslav Baťka
předseda OR KČP Břeclav