Slivice 2012.

26.07.2012 00:31

Milín – Tak jako každoročně, i letos uctili středočeští členové Klubu českého pohraničí společně s komunisty, Vojáky proti válce a dalšími společenskými a vlasteneckými organizacemi památku obětí 2. světové války. Slavnostní shromáždění se uskutečnilo v místech poslední bitvy tohoto strašného konfliktu poblíž vesničky Slivice, kde se místní obyvatelé a partyzáni postavili 11. .května 1945 na odpor německé armádě, postupující směrem k Příbrami se záměrem probít se na Západ. Málo se mluví a píše dnes o tom, že nelítostnou bitvu rozhodly vojska tří ukrajinských frontů Rudé armády. Nápis, který oceňoval podíl Sovětského svazu na osvobození Příbramska byl v 90. letech minulého století zabetonován. Hlavní vystoupení na letošním setkání měl předseda Krajské rady Klubu českého pohraničí Jiří Pokorný (na snímku).

Test: Miroslav Maršálek

Foto: Antonín Dostál