Slavnostní večer k 74. výročí stalingradské bitvy

07.02.2017 09:43

Ve čtvrtek 2. února 2017 uspořádala Česko-ruská společnost a Ostravský klub Ruský dům tradiční slavnostní večer na počest výročí porážky fašistických vojsk u Stalingradu a také na počest výročí prolomení blokády Leningradu. Akce se zúčastnil honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník, Klub českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava a další levicové subjekty.

V sále školícího centra „Akademie“ v Ostravě se sešlo několik desítek příznivců, přátel a známých, aby společně nejen zavzpomínali na tuto událost, ale také shlédli malý koncert, který pro ně připravili osvědčení a „staří známí“ umělci. Písněmi z filmů o Velké vlastenecké válce vystoupil Sergej Zubkevič, smutné písně o válečných útrapách zazněly v podání honorárního konzula Aleše Zedníka. Hlavní část spočinula na dvojici Igor Jelínek – Stanislav Marčenko, kteří za doprovodu kytar a akordeonu předvedli posluchačům více jak deset ruských písní, známých, neznámých, dřívějších i současných.

V rámci programu obdržely čestné uznání Česko-ruské společnosti za aktivní spolupráci také dvě výrazné osobnosti, předseda ostravského Klubu českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava Jan Gara a předseda ostravské jednoty Československé obce legionářské Jan Šimčík.

Jana Plonková MěR KČP VS Ostrava

Fotogalerie: Slavnostní večer k 74. výročí stalingradské bitvy