Slavnost česko - slovenské vzájemnosti

29.08.2013 21:59

Po jedenadvacáté se sešli Češi a Slováci dne 24. 8. 2013 ve Frýdlantě nad Ostravicí v Měských sadech u restaurace "Park" na Slavnosti česko-slovenské vzájemnosti, kterou organizačně pořádal KV KSČM Ostrava, OV KSČM Frýdek Místek, frýdlantský MěV KSČM , Haló noviny a OV KSS Čadca.

Od 12. hod. vyhrával a hosty setkání svými písničkami vítal dechový orchestr "Kobeřanka" z Kobeřic. Bohatý program setkání byl velice dobře moderován ostravským hercem Pavlem Handlem. Ve 13 hodin byl zahájen kulturní program, ve kterém byly zastoupeny různé hudební žánry – lidovými písněmi pozdravil setkání ženský soubor Makovský prameň ze slovenského Makova, mládežnický soubor Šuba Duba band, harmonikáři i popová zpěvačka.

Oficiální program byl v 15. hodin zahájen československou hymnou. Se svými projevy vystoupili poslanec KSČM Miroslav Opálka, místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek i předseda KSS Jozef Hrdlička. Vyvrcholením Slavností bylo představení kandidátů KSČM MSK pro volby   do poslanecké sněmovny P-ČR.

V rámci tohoto setkání se uskutečnilo společné jednání představitelů KR KČP Zl. kraje a MSK s cílem prohloubit další koordinaci a spolupráci při založení MKČP Valašské Meziříčí – Zubří (povodí Rožnovské Bečvy).

Co říci závěrem? Příjemné počasí, příjemní lidé, nabitý a dobrý progam, bohatá tombola        i občerstvení. Úspěšná, organizačně velice dobrá a prospěšná akce.

KR KČP Zlínského kraje - předseda
JUDr. Miroslav Kovář, CSc.

Fotogalerie: Slavnost česko - slovenské vzájemnosti