Setkání OČSH u pomníku na Cínovci

11.07.2014 06:26

Dne 28. června se sešli členové KČP a sekcí OČSH u pomníku na Cínovci. Kolem 180 účastníků přišlo vzdát poctu a poděkování všem  ochrancům Československých státních hranic, kteří položili své životy při ochraně  a obraně naší republiky. Čestná jednotka, složená z členů Klubu vojenské historie PS Hraničář, zaujala své místo před pomníkem a nastoupilo 16 praporečníků s klubovými prapory, jímž vevodily prapory KR KČP Vysočina, Středočeského a Ústeckého kraje. Na zahájení zazněla Československá státní hymna a za zvuku "Pochod padlých revolucionářů" byly položeny věnce a kytice.První byl položen věnec OR KČP Kladno,  za ním šel předseda OR KČP Jiří Glos společně s členkou ČSBS v Kladně kpt. Mgr. Miroslavou Boumovou. Kytici za OR KČP Beroun položil předseda Střč. KR KČP,předseda OR KČP Beroun Jiří Pokorný. Místopředseda NR KČP Zdeněk Cincibus přivítal všechny přítomné a hosty, mezi nimi byl předseda ÚV ČSBS plk.ing. Jaroslav Vodička, čestná předsedkyně LKŽ Květa Čelišová a ze Spolkové republiky Německo plk.v.v. K.H.Kathert. Byla předána Čestná uznání NR KČP všem,kteří se podíleli na vybudování pomníku a jeho údržbě. Na závěr zazněla hymna KČP "Ktož sú boží bojovníci".   Několik členů KČP  se nechalo vyfotografovat s členy KVH Hraničíř.

L.Nyš

Fotogalerie: Setkání OČSH u pomníku na Cínovci