Putovní pohár KČP má ochránkyni

04.12.2015 10:33

Turnaj šachových nadějí a přebor ZŠ Jince

Jince – Pionýrská skupina Jince (Pionýr) a vedení Základní školy a Mateřské školy Jince společně uspořádali 23. ročník Turnaje jineckých nadějí v šachu, který byl zároveň 19. ročníkem otevřeného přeboru školy.

Pomoc Klubu českého pohraničí

Nejpodstatnější změnou bylo, že mezi ocenění přibyl putovní pohár, který věnovala Středočeská krajská rada Klubu českého pohraničí plk Jiřího Vrzala (KR). Na turnaji ji zastupovali předseda KR Jiří Pokorný a člen národní rady Stanislav Krása. Hraničáři z Berouna, Horšovského Týna a z Prahy podporují jinecké pionýry delší dobu. Tímto krokem se však Středočeši přihlásili k trvalé spolupráci. Třeba bude inspirací pro jiné, kteří cesty k dětem a mládeži teprve neúspěšně hledají.

Celkové výsledky turnaje

Organizátory mile překvapila velká účast soutěžících. Absolutní vítězkou celého turnaje se stala Lea Rosenbaumová z Chodouně, reprezentující Šachový klub Zdice. Následoval nejlepší domácí hráč, člen šachového kroužku Pionýra a šachového oddílu TJ Jince (TJ) Martin Šilhánek. Třetí místo obsadil Vojtěch Kovářík ze ŠK Příbram-Baník (Baník). Odměnou jim byly poháry.

V dívkách byly nejlepší Lea Rosenbaumová, Eliška Kováříková (Baník) a Tereza Lísková (Pionýr a TJ).

Vyhodnocení samostatných soutěží

Stejní hráči zvítězili v samostatně vyhodnocovaném otevřeném přeboru ZŠ.

Samostatně byla vyhodnocována soutěž Naděje pro hráče bez výkonnostních tříd mladší 10 let. Zde se o medalie podělili 1. František Vejr z Jinec, 2. Josef Belda ze ŠK Zdice a 3. Michal Krejča (Pionýr a TJ).

Všichni účastníci obdrželi pamětní listy a pěkné ceny, za které organizátoři všem příznivcům moc děkují.

Program pro ostatní účastníky

K vyplnění časového prostoru mezi jednotlivými koly a k pobavení nehrajících účastníků pomohla mimo jiné i 31. základní organizace KSČM Příbram – Praha 5. Nešachové soutěže organizovaly Petra Švábová, Marie Maršálková a Nikola Kuchtová.

Poděkování

Kromě jmenovaných děkujeme všem, kteří věnovali ceny či finanční prostředky. Bylo jich více, za všechny jmenujme alesppoň Pionýr, z.s., MŠMT, městys Jince, kulturní středisko Jince, redakci Československý šach, Václava Lísku z Hluboše, Jakuba Červenku z Podluh ...

Miroslav Maršálek, hlavní organizátor

FOTO: Marie Maršálková a autor