PRVNÍ PSOHLAVCI - Praskolesy

22.06.2011 10:13

Hodně se hovoří o nutnosti působení na mladou generaci a o tom, že pravice a antikomunisté to zvládají lépe. Přesto se jen pomaloučku rozbíhá soutěž Psohlavci, určená pro děti školního věku. Okresní rada KČP v Berouně uspořádala tuto soutěž ve spolupráci s oddílem Mladých ochránců přírody Bobříci v Prakolesích. Součástí byl test ze znalostí České republiky a její historie, u mladších soutěžících s důrazem na zeměpis, u starších byla věnována velká pozornost naší minulosti. Fyzickou zdatnost museli projevit účastníci v běhu a hodu do dálky.

Pro nejlepší byly připraveny kromě diplomů a medailí i poháry věnované starostou obce Hvozdec Zdeňkem Mottlem. A kdo je získal? Ve starších žácích zvítězil Jan Šopejstal před Jiřím Matějkou a Janem Sklenářem, v mladších byla nejlepší Kateřina Matějková před Jakubem Ladovským a Pavlínou Hofmanovou. Překvapení i pro pořadatele přichystal člen Národní rady KČP, když předal ještě další utajený pohár organizátorce akce Mgr. Janě Šopejstalové.

Miroslav Maršálek, člen Středočeské KR KČP