Prohlášení

24.12.2014 06:22

Městský Klub českého pohraničí, z. s. v Tachově

Prohlášení

17. prosince 2014 členové Městského Klubu českého pohraničí v Tachově a jeho příznivci zhodnotili vývoj naší společnosti od roku 1990 i světové dění. Uplynulých 25 let je poznamenáno překotnou a nesmyslnou privatizací, podivnými restitucemi, z nichž mnohé jsou kriminálního charakteru, které však byly amnestovány. Stejně se pozastavujeme nad církevními restitucemi, které prosadila minulá vláda proti vůli většiny občanů a současná koalice neprokázala vůli je zkorigovat.

Odmítáme a rozhodně protestujeme proti vojenským akcím Spojených států a NATO, odmítáme a protestujeme proti barevným revolucím a Majdanům, které přináší jen nestabilitu, bídu a utrpení občanům.  Máme vážné obavy, že další Majdany jsou soustavně připravovány v dalších zemích včetně ČR. Neblahou úlohu u nás sehrávají sdělovací prostředky, a to i ty veřejnoprávní.

Dvacet opět let stačilo, aby na evropském kontinentě se po mnoha desítkách let rozhořely dvě bratrovražedné války, jedna s přímou účastí Spojených států a NATO. Druhá je v současné době na Ukrajině, kde se za její vznik obviňuje. Rusko. Podporovalo snad Majdan? Plně souhlasíme s vystoupením Sary Wagenknechtové 6. prosince 2014 na jednání Bundestagu.

Prohlašujeme, že v zájmu občanů Evropy je odvolání sankcí proti Rusku a jsme pro demokratické a humánní uspořádání občanské války na Ukrajině bez ovlivňování zvnějšku.

Tachov 17. 12. 2014

Ing. František Kovářík