Předvánoční posezení ve Volarech

20.12.2013 16:30

Když kalendář nabízí jen pár stránek na důkaz toho, že i konec letošního roku se nezadržitelně blíží, pořádají společně Klub českého pohraničí Rudouše Kočího Volary a základní organizace KSČM Volary předvánoční posezení pro své členy a jejich rodinné příslušníky. Vánoce – dříve svátky klidu, míru a pohody – tedy prvotně svátky duchovní, se stávají čím dál více svátky materialistickými, svátky plné shonu, uklízení, ale především bezhlavého a mnohdy zbytečného utrácení, kdy je preferována cena dárku a zcela potlačován důvod daru. Jaká to škoda. A protože – byť ateisté – cítíme, že lidé blízcí a zvláště přátelé by si měli najít chvilku, zastavit se, společně posedět, povyprávět a zavzpomínat si a na chvíli i zapomenout na neduhy nejen fyzické, ale i společenské, tak chceme každým rokem podobné okamžiky zprostředkovat. A nejinak tomu bylo i v pátek 13. prosince. Za místo akce jsme zvolili nově otevřený Městský hotel Bobík – a nutno předeslat, že jsme ani na chvilku nelitovali.

K dispozici jsme měli konferenční místnost a každý účastník měl připravenou sklenku s vínem na přípitek a občerstvení formou švédského stolu, obojí zdarma. Ani jsme se nedivili, že v době zahájení byla místnost prakticky zaplněna téměř čtyřicítkou účastníků. Po přivítání předsedy obou organizací – Františkem Zachem a Tiborem Borošem a zástupcem okresního výboru KSČM Gustavem Janáčkem, jsme si přiťukli nejen na příjemně strávené okamžiky zde v sále, ale i pohodové prožití svátků vánočních a vzájemně jsme si popřáli především dobrý rok 2014 za nezbytného předpokladu – dobrého a pevného zdraví, štěstí a spokojenosti.

K dobré náladě přispěl svoji hudební produkcí a zpěvem František Zach jr. oceňovaný spontánním potleskem a tak není divu, že jsme se rozcházeli v době, kdy ručičky na hodinách měli k sobě velmi blízko.

Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným nejen za to, že přišli, ale i za to, že prakticky nebylo nikoho, kdo by s sebou nepřinesl na ochutnání domácí dobroty přichystané na vánoční tabuli. Též děkujeme personálu hotelu za profesionální obsluhu a přístup k nám všem.

A tak dovolte, abychom i vám všem popřáli za nás všechny – prožijte v klidu a pohodě vánoční svátky a v příštím roce ať se u vás zabydlí pevné zdraví, štěstí a pohoda,

předseda KČP František Zach a předseda místní ZO KSČM Tibor Boroš

Fotogalerie: Předvánoční posezení ve Volarech