Přátelské posezení s houslemi a harmonikou.

02.08.2013 07:19

Blovice, 27. 7. 2013 - Hned dvě výpravy s ze středočeského kraje – z Berouna a Příbrami – zavítaly do Plzeňského kraje.

V hotelu Panský dvůr v Blovicích se uskutečnilo v sobotu 27. června tradiční setkání ochránců československých státních hranic. Mezi hosty byla i místopředsedkyně Národní rady Klubu českého pohraničí a předsedkyně Plzeňské krajské rady Olga Novotná, další zástupci KČP, vlasteneckých organizací a tentokrát i Svazu mladých komunistů Československa. Této akci předcházela pietní vzpomínka na dlouholetého aktivního funkcionáře Jaroslava Michálka. u jeho hrobu.

Po několika krátkých a věcných vystoupeních hostů a členů promluvil i náš student Mirek Souček z Březových Hor, který přítomné ujistil, že i mezi příslušníky jeho generace jsou lidé, kteří si váží pohraničníků, za své názory se nestydí a jsou ochotni je prezentovat i na veřejnosti. Kromě něho se ze středočechů zapojili do diskuse člen Národní rady Stanislav Krása z Berouna a předseda okresní rady Příbram Miroslav Maršálek.

Následovala volná zábava, při níž opět hrál na harmoniku Josef Michálek s houslistou Janem Šneberkem.

KR KČP

Fotogalerie: Přátelské posezení s houslemi a harmonikou.