Pohár hraničářů změnil majitele

01.12.2016 08:02

Jince – Středočeští představitelé Klubu českého pohraničí (KČP) se vydali mezi mladé šachisty na Příbramsku. Pionýrská skupina Jince (Pionýr) uspořádala v sobotu 5. listopadu 24. ročník Turnaj nadějí 2016. Pro tuto soutěž věnovala Středočeská krajská rada plk. Jiřího Vrzala (SKR) putovní pohár, který jako první získala Lea Rosenbaumová z Chodouně na Berounsku. Letos svje loňské vítězství neobhajovala.

Kromě starosty Jinec Josefa Hály byl vzácným hostem šachový mistr Josef Maršálek z Prahy, který představil některé své knihy. V závěru věnoval všem hráčům publikaci o sedminásobné mistryni světa Věře Menčíkové-Stevensonové, na jejíž sepsání se rovněž podílel. Josef Maršálek byl členem družstva České republiky, které v roce 1954 zvítězilo na mistrovství světa vysokoškolských týmů.

Putovní pohár převzal z rukou předsedy SKR Jiřího Pokorného absolutní vítěz turnaje Vojtěch Kovářík zastupující Šachový klub Příbram – Baník (Baník, 6 bodů). Na druhém místě skončil Petr Handl ze Šachového klubu Zdice a třetí příčku obsadil Stanislav Kamenický (Baník). Pohár pro nejlepší dívku předal člen Národní rady KČP Stanislav Krása Elišce Kováříkové (Baník, všichni tři po 5,5 bodu). Za nimi následovali na 5. - 7. místě s pěti body členové Pionýra a Šachového oddílu TJ Jince Václav Vejr, Jakub Šmejkal a Tereza Lísková.

V Turnaji nadějí 2016 pro hráče bez výkonnostních tříd do 10 let zvítězil Adam Budoš (Baník), před Filipem Nodlem a Petrem Budilem (oba ŠK ZŠ Hostomice na Berounsku).

Nejmladším hráčem byl David Zárybnický z Ohrazenice a nejmladší hráčkou Květoslava Čábelková. Oba jsou žáky 1. třídy ZŠ Jince.

Miroslav Maršálek
regionální koordinátor soutěže