Pocta Stanislavu Harantovi

28.07.2012 15:06

Příbram - Veteráni Policie ČR (VP ČR) a Město Příbram uspořádali na březohorském hřbitově vzpomínkový akt u příležitosti 93. výročí zavraždění četníka Stanislava Haranta. Ten přišel o život při výkonu služby v Kunraticích. Vzhledem k dlouhodobé tradiční spolupráci VP ČR s Okresní radou Klubu českého pohraničí (OR KČP) byly mezi pozvanými i členové našeho občanského sdružení. Zúčastnila se delegace vedená místopředsedou okresní rady Janem Nikolajčukem a jednatelem Antonínem Dostálem. Kromě nás byli přítomni na této slavnostní události i hasiči, horníci a veřejnost.

Na prvním snímku je při slavnostním projevu krajský koordinátor Veterána Policie ČR Jiří Podlaha, na druhém jsou s praporem OR KČP Jan Nikolajčuk (druhý zprava) a s praporem příbramské sekce Ochránců československých státních hranic její vedoucí František Herynk (třetí zprava).

Text: Miroslav Maršálek, Foto: Antonín Dostál