Plzeň proti Sudeťákům

17.09.2016 10:37

Podpořili jsme demonstraci proti sudeťákům

Aliance národních sil ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu, Klubem českého pohraničí a dalšími spolky uspořádal v pátek 9. září demonstraci v Plzni. Její účastnici tvrdě odsoudili konání Kongresu Sudetského krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, který probíhal od 9. do 11. září v hotelu Meriot. Pod jeho okny postupně hovořili zástupci organizací a spolků širokého politického spektra od levice  po pravici. Z politických stran přijala pozvání aktivisty Aliance Jana Dlouhého jediná KSČM, za níž vystoupil jako jeden z prvních řečníků místopředseda ÚV Josef Skála.

Kdo hovořil?

Konání Kongresu označil Skála za provokaci a odsoudil to, že někteří vysocí čeští politici sudetským Němcům podlézají. Prohlásit, že v Izraeli, USA či Velké Británii by se nic takového stát nemohlo. Za Klub českého pohraničí přistoupil k mikrofonu předseda NR Milan Richter, který zdůraznil, že ten, kdo neuznává dekrety prezidenta Beneše uznává právní řád Velkoněmecké říše. I ostatní účastníci narychlo svolaného shromáždění označovali současné aktivity Sudetáků za velmi nebezpečné pro naši zemi i pro mírový život ve střední Evropě.

A co Příbramáci?

Spolu s delegací Středočeských hraničářů v čele s předsedou krajské rady Jiřím Pokorným podpořili protestní akci i zástupci našeho okresu, např. Jana Machová z Příbrami a člen Národní rady Miroslav Maršálek z Jinec. Ten stihl ještě do rána vybrat, zpracovat a uveřejnit na internetu (facebook, rajče) snímky z tohoto shromáždění, aby byly k dispozici všem, kteří budou mít zájem je využít při informování veřejnosti.

Marcel Rehek

Fotogalerie: Plzeň proti Sudeťákům