Pístov na Tachovsku - pietní akce

27.04.2016 19:35

V neděli 24. dubna 2016 uctili členové KČP a ČSBS a zástupci antifašistů z NSR z Aue památku 68 obětí pochodu smrti z Polska, Sovětského svazu, Itálie, Belgie, Německa, Jugoslávie, Maďarska, ČSR a Anglie v obci Pístov na Tachovsku. K účastníkům pietního aktu zde promluvili senátor Mgr. Miroslav Nenutil a asistent poslance Mgr. Jaroslava Borky Bc. Petr Šikýř, který ve svém proslovu zdůraznil: „Pístovská mohyla – pieta mrtvým, memento živým – svým otřesným příběhem varuje před hrůzami, nelidskostí a nesmyslností válek. Nedovolme, aby strašák války nás v naší novodobé historii dostihnul a pokud se tak má stát abychom byli připraveni hájit svou čest, své domovy, které po staletí tady budovali naši předci.“  Po skončení proslovů a zdravici jednotlivých zástupců politických stran, spolků a představitelů měst byly položeny k mohyle květiny.

Po skončení piety na Pístově se účastníci pietního aktu přesunuli do obce Trstenice na Chebsku ... pohračování   ZDE  .

Fotogalerie: Pístov na Tachovsku - pietní akce

1 | 2 | 3 >>