OPAVSKÝ 12. ŘÍJEN 2013

20.10.2013 00:55

V sobotu 12.října 2013 si opavský KČP připomněl 75. výročí obsazení Opavy hitlerovskými vojsky a zřízení vojenské německé správy, gestapa v budově bývalé Weinsteinovy vily. Právě u této budovy jsme uctili památku vězněných a týraných členů odboje na Opavsku. (např. Obrana Slezska, Obrana národa, Lvice, ilegální odbojové skupiny KSČ, OKO - obrana kraje opavského...)

Vzácnou návštěvou nás poctil lídr kandidátky za KSČM v Moravskoslezském kraji RSDr. Miroslav Opálka, který položil kytici pod pamětní desku věnovanou umučeným.

Tento sobotní den dále pokračoval 9. členským shromážděním KČP Opava, které zhodnotilo uplynulé čtyřleté období, zvolilo členy městské rady, vytýčilo úkoly na následujicí období a bilancovalo činnost KČP na Opavsku. V prostorech, které nám poskytla místní organizace Českého zahrádkářského svazu jsme přivítali předsedu KR KČP MSK Jana Garu, který také krátkým proslovem ohodnotil práci MěR a KČP v Opavě.

Fotogalerie: OPAVSKÝ 12. ŘÍJEN 2013

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>