Okresní sněm KČP Příbram

18.03.2009 11:17

Ve čtvrtek 18. března se uskutečnil Okresní sněm Klubu českého pohraničí Příbram. Delegaci vyšších orgánů KČP vedl člen Národní rady Rudolf Peltán. Představen byl i kandidát na poslance za KSČM a člen vedení Ligy starostů proti radaru Josef Hála.

Tentokrát jsme se nezabývali organizováním ani hodnocením akcí v oblasti Brd (například proti radaru USA), ale především záležitostmi spojenými s chodem vlastní okresní rady a vlivem KČP na spoluobčany na Příbramsku a Dobříšsku. Přijetím 3 nových členů překročil klub symbolickou padesátku.

Oceněni byli jubilanti. Převzali krásně graficky zpracované pamětní listy. V 23 většinou krátkých, ale věcných diskusních příspěvcích padlo mnoho námětů na zlepšení vlivu Klubu na veřejnost. Velmi kriticky byl hodnocen pořad České televize „Máte slovo“ a vystoupení poslance za KSČM Jiřího Dolejše. Ostatní témata byla podstatně optimističtější. Velmi pozitivně byla hodnocena například informovanost členů o akcích, řada levicových aktivit v okrese i kraji, a opakovaně i velmi zdařilá publikace Ve šlépějích Chodů.

Byli zvoleni delegáti na krajský a národní sněm a návrhy do krajské rady. Shromáždění se přihlásilo k Rakovnické výzvě ke spolupráci s mládeží při shromažďování dokumentů o osvobození Československa od fašistického Německa.

Miroslav Maršálek

Fotogalerie: Okresní sněm KČP Příbram