Ocenění pro úžasnou ženu

24.11.2016 08:20

Když jsem ve svých proslovech při letošních květnových oslavách našeho Osvobození mluvila o Jarmile Halbrštátové (v současné době je jí 92 let a žije v Domově důchodců v Moravské Třebové) – tak jsem inspirovala p. Bohuslava Votroubka, aby i Klub českého pohraničí ocenil tuto úžasnou ženu Medailí 1. stupně.

Jako příslušnice 1.čs.armádního sboru v Sovětském svazu – tehdy ještě polního praporu se přímo účastnila prvního bojového střetnutí s fašisty u Sokolova, bojů u Kyjeva, na Dukle i dalších bojů našeho armádního sboru v sestavě Sovětské armády i přímo osvobozování území naší vlasti. Prožila tedy celou cestu z Buzuluku až do Prahy.

V říjnu jsme jí společně byli ocenění předat. S úsměvem na rtech nás přivítala a měla velkou radost :-)

PaedDr. Hana Horská, radní města Moravská Třebová

Fotogalerie: Ocenění pro úžasnou ženu