O krásách brdských lesů

22.10.2011 10:16

Jince - 13. října se v kulturním středisku uskutečnila beseda se spisovatelem Antonínem Roháčkem, autorem knihy Tajemné Brdy, vydané před několika týdny nakladatelstvím Futura. Akce proběhla za přítomnosti Karla Sýse, který se podílel na technické redakci knihy.

V obecenstvu se sešli milovníci tohoto kraje i ze vzdálenějších míst. Zastoupeny byly všechny generace čtenářů. Přítomna byla dokonce k překvapení pana Roháčka i jedna z postav, zmiňovaných v knize.

Pochopitelně se tu sešli i členové Klubu českého pohraničí nejen z Jinec, ale i z Příbrami. Vždyť mnohé příběhy této knihy se odehrávají v místech, kde se ještě nedávno setkávali při akcích proti americké radarové základně. I oni si odnesli knihu s věnováním autora.

Vedoucí kulturního střediska Irena Ungrová si sice udělala zásoby této publikace, ale nebylo jí to nic platné. Druhý den si už mohla pouze zapisovat zájemce a zajišťovala dodání další várky.

Miroslav Maršálek, Jince