Navštívili jsme hraničáře v Berouně

31.07.2017 09:00

Malá delegace členů KČP z Jinec zavítala k přátelům ze sousedního okresu.

Okresní rada Klubu českého pohraničí v Berouně pořádá pravidelně každých čtvrt roku setkání svých členů v restauraci rodinného pivovaru Berounský medvěd. I na tom červnovém setkání potřeboval předseda okresní rady Jiří Pokorný hodně času k vyjmenování všech důležitých událostí, na nichž se funkcionáři a členové podíleli. Hovořil mimo jiné i o dlouhodobé podpoře akcí jinecké Pionýrské organizace ze strany berounských a středočeských hraničářů.

Kromě častých hostů se tentokrát osobně zúčastnil i bývalý člen, nyní starosta města Beroun Mgr. Ivan Kůs (ČSSD). I on ocenil práci pořádající organizace a z jeho vystoupení bylo vidět, že ví, o čem mluví. A že není na tomto setkání poprvé.

Jedním ze tří přítomných členů Národní rady KČP byl i Miroslav Maršálek. Na setkání přivezl nástěnky s fotografiemi z akcí KČP, včetně slavnostního shromáždění k 25. výročí vzniku KČP ve Žďáru nad Sázavou a alba z akcí v uplynulých několika letech. Společně s dalšími členy NR Jiřím Glosem a Aničkou Doušovou předal ocenění NR aktivním členům berounského KČP. Ve svém vystoupení poděkoval Jiřímu Pokornému i dalším členům za práci v klubu i za podporu akcí pro děti. Marie Maršálková kromě pořízení fotodokumentace z návštěvy domlouvala spolupráci obou klubů pro nastávající období.

Marcel Rehek

Foto: Marie Maršáková