Návštěva podpořila práci s mládeží

07.04.2014 07:30

Na Příbramsko zavítala vzácní návštěva. Do Jinec přijela Libuše Popelková, předsedkyně Klubu českého pohraničí (KČP) z Horšovského Týna. Čtenáři Hraničáře a přátelé KČP ji znají jako obětavou funkcionářku Klubu, která byla zaslouženě oceněna medailí III. i II. stupně. Během jejího pobytu jsme mimo jiné prodiskutovali výsledky spolupráce se středoškolskou a učňovskou mládeží, propagace práce Klubu na veřejnosti a možnosti jak v dnešní době podporovat seznamování současníků s historickými událostmi nezkreslenou formou.

Do Brd se ale vydala př. Popelková především proto, aby podpořila práci s dětmi. Pro zdejší pionýrskou skupinu vyrobila velmi krásné perníkové medaile a další dárky. Původně se počítalo s tím že budou použity jako ceny na jednu akci, ale zbude i na další.

Všechny předané věci byly krásné a děti i jejich rodiče a přátelé z nich měli velkou radost, ale Libuška nám dala ještě něco cennějšího: inspiraci a příklad, jak se přes všechny překážky a reklamní lákadla věnovat vytváření lepších podmínek pro spravedlivější budoucnost, jejíž součástí budou i dnešní vzdělaní a ve společnosti se dobře orientující mladí lidé.

Miroslav Maršálek

Na snímku: Libuše Popelková s jedním ze svých krásných výrobků.