Na 42. pražské teoreticko-politické konferenci

18.11.2017 19:10

Praha, Příbram, 11. 11. 2017 - Tentokrát měl okres Příbram velmi důstojné zastoupení. Přijeli členové Klubu českého pohraničí, komunisté i bezpartijní. Mezi nimi byli zasloužilí členové důchodového věku, ale i mládí z Příbrami, Dobříše, Sádku, Trhových Dušník, Jinec …

Velká zasedací místnost v budově ÚV KSČM praskala ve švech. Překvapilo mne, kolik velmi významných hostů ze zahraničí, ale i z České republiky se sešlo na jednom místě. Na jedné straně jsme se mohli seznámit s názory a zkušenostmi generálního tajemníka v. v. Miloše Jakeše, na druhé stále ještě revolučně naladění mladí lidé.

V každém případě se jednalo o velmi významnou událost, ale současně i o důkaz, že levice, přes všechny trable, které ji v posledních letech provázejí, má stále obrovský potenciál, který by se mohl již brzy projevit.

Je třeba pozorně prostudovat všechny materiály z této mezinárodní konference a posoudit všechny vyslovené myšlenky z pohledu jejich významu pro další vývoj naší společnosti.

V každém případě je atmosféra i obsah tohoto jednání povzbuzením i inspirací pro nás všechny, kterým záleží na budoucnosti.

Miroslav MARŠÁLEK, člen NR KČP za Středočeský kraj

Fotogalerie: Na 42. pražské teoreticko-politické konferenci