Mladí se zajímali o historii regionu

29.05.2013 06:39

Příbram, Obecnice - Okresní rada Klubu českého pohraničí (KČP) ve spolupráci s Pionýrskou skupinou Jince a komunisty z Příbramska uspořádala třetí ročník okresní soutěže Psohlavci. Jedná se o akci pro děti, která se získala své příznivce ve větší míře především ve Středočeském kraji. Jejím smyslem je  přivést děti a mládež k zájmu o historii vlastní země, ale přitom se pobavit a zasportovat. Rovněž místo konání napomáhalo tomuto cíli. Vše se totiž odehrávalo v lesích mezi Příbramí a Obecnicí, kde za 2. světové války působili partyzáni a kam se museli uchýlit vlastenci z Příbramska, kterým hrozilo zatčení gestapem. O tom všem se dozvěděli účastníci z úst naší členky Jarmily Potůčkové řadu podrobností, a to nejen ti malí. Do přípravy a vlastní organizace soutěže se zapojili např. zastupitelé za KSČM, a to všichni čtyři z města Příbrami a po jednom z Jinec a ze Sádku. K vytvoření příjemného prostředí přispěl i Svaz mladých komunistů Československa, jenž má k soutěžícím věkově nejblíže a 31. ZO KSČM Příbram, rovněž převážně mladí. Zaměstnat se nechala i předsedkyně Komise mládeže Středočeské krajské rady KČP Václava Králová. Vítězství ve starších žácích (tentokrát nedělené) si odnesl opět Martin Šilhánek z Čenkova, v zatím nejpočetněji zastoupených mladších si tentokrát nejlépe vedl David Šváb z Mirovic na Písecku. Nejúspěšnější dostali medaile a barevné diplomy, všichni soutěžící pamětní listy a ceny, věnované Pionýrem a Okresním výborem KSČM.

Miroslav Maršálek, předseda OR

Fotogalerie: Mladí se zajímali o historii regionu