Mladí příznivci KČP vzdali čest Janu Opletalovi

20.11.2013 18:01

Praha – U pamětní desky Jana Opletala před Hlávkovými kolejemi v Jenštejnské ulici v Praze se uskutečnilo  v neděli 17. listopadu 2013 pietní shromáždění k uctění památky obětí událostí z roku 1939. Letos byla účast podstatně skromnější než před rokem. Chyběly některé osobnosti, o nichž se tehdy rozepisovaly sdělovací prostředky. A naopak dostavili se opět ti, kteří se této akce zúčastňují pravidelně již řadu let. K nim patří znovuzvolená poslankyně Marta Semelová, která přivítala m.j. 1. místopředsedu ÚV KSČM Petra Šimůnka. Ve svém krátkém vystoupení připomněla některé události, spojené s perzekucemi fašistického Německa vůči českým studentům. Velkou část účastníků tvořili mladí lidé, mezi nimiž byli i členové Svazu mladých komunistů Československa.

Z příbramského okresu přijeli příznivci Klubu českého pohraničí i Komunistické strany Čech a Moravy. Bylo zastoupeno Dobříšsko, Jinecko i vlastní Příbram. Je potěšitelné a příznačné, že až na jednu výjimku se jednalo o mladé lidi.

Miroslav Maršálek

Fotogalerie: Mladí příznivci KČP vzdali čest Janu Opletalovi