MDŽ 2016

13.03.2016 15:09

MDŽ- celosvětový svátek našich žen, dárkyň života naší společnosti.

Také tentokráte jsme nezapomněli v Olomouci, že 8. březen je  svátkem všech žen na naší krásné planetě, a že je zcela samozřejmou povinností jim popřát, předat kytičku, pronést upřímná hřejivá slova a popřát hodně trpělivosti s námi-muži. Již v pondělí  7.3.2016 jsme  oslavili tento svátek společně s Levicovým klubem žen a VSA Olomouc na půdě a ve sponzorství OV KSČM Olomouc. Kytičky, občerstvení, živá hudba, uznalá slova- to byla záruka dobré pohody. Velikým potleskem  bylo  odměněno vystoupení našich členek a členek VSA Olomouc Ewy Konečné a Jarky Hemerkové.

V oslavách jsme pokračovali na pravidelné besedě v našem klubu ve středu 9.3.2016, my- obě bratrské organizace, to je Okresní organizace KČP Olomouc a VSA Olomouc,  tentokráte však slavnostní , kdy jsme po přátelských a uznalých slovech přítele Čundrleho a Ing. Šimka , předali našim ženám živé květy a s přípitkem zapěli živijó-živijó! Následovalo občerstvení , posezení při hudbě a povídání si navzájem o všem, co nás těší, ale i trápí. Jak se již stalo tradicí, velice zábavná a podařená byla bohatá tombola, kterou vytváří naší členové tím, že každý „něco, co právě nepotřebuje“ přinese. Vždy ji obohatí také naší přátelé z VSA Prostějov, kteří nás i letos v počtu deseti členů  potěšili svým příjezdem.

A přání nakonec-za rok se opět setkat na oslavách MDŽ ve stejném a nebo ještě větším počtu. A ještě dříve se setkávat na našich besedách a společných akcí.

Okresní organizace KČP Olomouc,
Ing. Karel Šimek