MAKOV 25.8.2016

01.09.2016 22:08

Ve čtvrtek 25.8. 2016 se KČP Vsetín účastnil oslav SNP  u sochy partyzána na pomezí České a Slovenské republiky. Za klub byli přítomni Zdeněk Vejpustek , praporečník s klubovým praporem Jan Hučík  a Viktor Spurný s vnuky.Také přijeli předseda KR KČP JUDr.  Miroslav Kovář a jeho předchůdce ing. Štefan Haviar, kteří také měli klubový prapor. Setkali jsme se tam i se členy KR KČP Olomouc a jejich členy KČP – OSH Ostrava. Všichni společně jsme se poklonili památce hrdinům SNP. Řečníci připomněli zvěrstva německých okupantů za SNP, kdy se němečtí vojáci snížili k vraždění neozbrojeného civilního obyvatelstva. Zaznělo  připomenutí i aktuálnost hrozícího válečného konfliktu a migrační krize.  Akce proběhla za   slunečného počasí a příjemnou  atmosféru podpořily i zpěvačky z pěveckého souboru Makovanka. Účastníci se rozcházeli s vědomím, že je potřeba připomínat i mladé generaci oběti 2. světové války a nedopustit opakování válečných hrůz, které prožili naši rodiče.

Zdeněk Vejpustek, předseda KČP Vsetín.

Aťka  Valentová  KR KČP  Olomouc

28.8. 2016