M KČP Vsetín, slavil 72.výročí osvobození ČR.

31.05.2017 12:08

Členové  M KČP  Vsetín si připomněli 72. výročí osvobození ČR  u hrobů sovětských a českých vojáků na vsetínském hřbitově 4.května. Letošní pietní akt byl jiný  než minulé roky, kdy jsme položili květiny u jejich hrobů. Tentokrát nás přišli podpořit členové klubu vojenské historie, sdružené pod 4.prapor ,,úderný‘‘, kteří putovali po trase, kudy armádní sbor gen. Klapálka postupoval  při osvobozování republiky v roce 1945.

Čestná stráž vojáků u pomníku byla důstojnou pietou padlým vojákům, kteří položili své životy při osvobozování  Vsetína.

Projev přednesl Rudolf Sedláček, který připomněl události před 72 léty a také se dotkl nynější dosti vážné politické situace, jak u nás, tak i ve světě. Po projevu položily ženy z Levicového klubu žen kytice karafiátů k pomníku jak našim, tak i sovětským vojákům .

Přítomným občanům i vojákům poděkoval za položení květů a účast na pietním aktu, který po řadu let zabezpečuje pouze MR KSČM ve spolupráci s M KČP Vsetín, zastupitel města Vsetín Zdeněk Vejpustek.

Poté se účastníci pietního aktu přesunuli na náměstí Osvobození k památníku, kde byl připraven pietní akt, který pořádala radnice. Věřím, že se podaří přesvědčit zástupce radnice, aby nezapomínali na pochované  na vsetínském hřbitově a v příštích letech položili alespoň kytici ke hrobům padlých vojáku.

Zdeněk Vejpustek
předseda M KČP Vsetín.

Fotogalerie: M KČP Vsetín, slavil 72.výročí osvobození ČR.

1 | 2 | 3 >>