Legionářský vlak v Ostravě.

09.09.2016 21:40

Členové Klubu českého pohraničí Václava Soukupa navštívili věrnou repliku vojenského vlaku na svinovském nádraží v Ostravě se třinácti vagony z let 1918 až 1920, ve kterých se po první světové válce probojovávali českoslovenští legionáři v Rusku přes bolševiky. Prohlídku vlakem a komentářem provázela posádka vlaku v dobových uniformách. Legionářská souprava ve Svinově je sestavena z vagónu - sanitního, prodejního, kovárny, krejčovské dílny, poštovního, ubytovacího (teplušky), filmového vozu a štábního vagonu a samozřejmě z bojového vozu. Tímto jsme si mohli udělat představu, jak legionáři ve vlacích prožili dva roky svého života na Sibiři. Na závěr členové přispěli vložením finanční hotovosti do sbírkové pokladničky a zapsali do knihy návštěv poděkování za prohlídku.

Jan Gara

Fotogalerie: Legionářský vlak v Ostravě.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>