Klub českého pohraničí proti přepisování dějin

11.05.2013 13:26

Milín – U Památníku vítězství na Slivici se sešli v pátek 10. května 2013 členové a příznivci Komunistické strany Čech a Moravy, Klubu českého pohraničí, Svazu mladých komunistů Československa a dalších organizací, aby uctili památku bojovníků za naši svobodu, kteří položili život v poslední bitvě druhé světové války právě v těchto místech. Sjeli se sem nejen z okresu Příbram, ale například i z Berounska, Kutnohorska a Prahy. Mezi hosty, které přivítal zastupitel města Příbrami za KSČM Antonín Bartoň, byl i předseda Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska a předseda Středočeského krajského výboru KSČM Stanislav Grospič (člen KČP). Kytici za Klub českého pohraničí položili členka KR Václava Králová, člen OR Antonín Dostál a vedoucí sekce Ochránců československých státních hranic při OR Příbram František Herynk. Starosta městyse Jince a člen Ústředního výboru KSČM Josef Hála (člen KČP) připomněl události spojené s osvobozením Příbramska a nevyhnul se ani nejožehavějším problémům současnosti. V dalším průběhu vystoupil předseda Okresní rady KČP Příbram Miroslav Maršálek. Podrobil kritice nepravdivé výklady dějin, upozornil na některé nehorázné příklady deformací a doporučil spolehlivé zdroje informací, vhodné i pro mladou generaci. Jako jeden z příkladů uvedl publikaci „Jak to bylo s osvobozením Plzně?“, na jejímž vydání  se podíleli spolu s KČP i mladí komunisté. K dobrému dojmu přispěly kromě vlajek České republiky i prapory a vlaječky KČP, SMKČ a Sovětského svazu, proti nimž zde tradičně nikdo z účastníků nic neměl. Příznivě byli přijati i představitelé SMKČ a další zástupci mladé generace Tarik Muhič, Mirek Souček, Vit Šabatka a Petr Ptáček.

OR KČP Příbram

Fotogalerie: Klub českého pohraničí proti přepisování dějin