Jince – Neobvyklé ceny

16.06.2014 11:02

O pěkné oživení soutěže pro děti se postarala členka Klubu českého pohraničí. V posádkovém domě armády se v sobotu 5. dubna uskutečnil 28. ročních šachového turnaje pro mládež O Jineckého pěšce. Pořádala ho Pionýrská skupina Jince ve spolupráci s 13. dělostřeleckým plukem a dalšími organizacemi a příznivci. I letos se na akci podílel Klub českého pohraničí. Tentokrát ale až z Horšovského Týna. Místo obvyklých medailí totiž nejlepší hráči dostávali velké perníkové plakety vyrobené Libuškou Popelkovou. Měly úspěch mezi hráči i diváky.

Ta největší medaile putovala s vítězem Jiřím Soukupem do Příbrami, další odvezli Martin Šilhánek do Čenkova a Vojtěch Kovářík do Višňové (známá Třešňová z Chalupářů.).

Krásnou sladkou trofej spolu s dalšími cenami dostal také nejlepší zahraniční účastník Rus Andrej Murkin a nejúspěšnější dívka Tereza Lísková z Jinec.

Opět podpořili mladé šachisty i další příznivci, např. Kulturní středisko Jince, redakce Československého šachu a prostřednictvím dotací na činnost kroužku i městys Jince, ústředí Pionýra a MŠMT. Jim všem a hlavně Libušce moc děkujeme. Vážíme si všech, kdo napomáhají důvěře mezi generacemi. A to se v tomto případě podařilo.

Snímky jsou m.j. od Aleše a Marie Maršálkové. Více jich najdete na webových stránkách Pionýrské skupiny Jince: www.jince.pionyr.cz .

Miroslav Maršálek, organizátor turnaje

Fotogalerie: Jince – Neobvyklé ceny