Hroznatín 2015

24.11.2015 07:22

Hodně přes tisíc obyvatel v sobotu  21.listopadu 2015 přišlo na setkání k uctění památky Ludvíka Svobody  v Hroznatíně u příležitosti  120. výročí jeho narození. Na setkání byla přítomná celá řada delegací  ústředních orgánů,  počínaje zástupci armády, generální konzul Ruské federace z Brna, z prostorů bojů u Dukly - primátor ze Svidníka. Z vlasteneckých organizací byly účastné delegace -například  Společnosti Ludvíka Svobody,  vedené předsedou Ing. Ludvíkem  Engelem.  Klub českého pohraničí v čele s Dr.Milanem Richterem.  Českého svazu bojovníků za svobodu, kterou vedl Jaroslav Vodička. Nelze vyjmenovat všechny delegace z krajů a okresů České a Slovenské republiky. Celá akce byla organizována za aktivní spolupráce obecního zastupitelstva v Hroznatíně a již tradiční účastí organizace Klubu českých turistů z Trnavy. Každoročně je na této již tradiční akci více a více účastníků a zástupců společenského a politického života. To plně platí i o přítomnosti členů Klubu českého pohraničí snáď  ze všech okresů, měst,  kde KČP pracuje. Mezi přítomnými byla celá řada dalších našich významných politiků, například poslanec KSČM za kraj Vysočina Josef Zahradníček, nebo členka ÚV KSČM Marta Semelová.

Delegaci Jihomoravské rady KČP, kde byli i zastoupeni  představitelé KSČM, SLS, ČSBS vedl předseda krajské rady Miroslav Vlašín. Byli tu členové KČP z Jemnicka, Břeclavska a Znojemska. Využili  jsme rovněž příležitosti a předali jsme dceři Ludvíka Svobody,  Zoe Klusákové-Svobodové velkou kytici  květů k jejím 90. narozeninám, které oslaví  4. prosince 2015.

macek

Fotogalerie: Hroznatín 2015