Hrozba fašizmu narůstá

22.10.2012 10:43

Postoloprty

V předvečer smutného výročí podpisu mnichovské dohody se delegace Klubu českého pohraničí okresu Příbram zúčastnila v Postoloprtech slavnostního setkání Klubů českého pohraničí Severočeského a Středočeského kraje.

K velmi příjemné atmosféře přispěly děti ze zdejší základní umělecké školy, které předvedly svoje pestrá taneční vystoupení i ukázky hry na některé hudební nástroje. Je třeba ocenit, že při interpretaci svého umění museli vystupující ve svém krásném, ale letním oblečení odolávat i zhoršujícímu se podzimnímu počasí.

Oficiální program na pódiu v zámecké zahradě zahájil Zdeněk Maršíček, který ve svém vystoupení, bohatém na konkrétní fakta, varoval před narůstajícími projevy neofašismu. Po něm vystoupili další zástupci okresního výboru KSČM a Klubů českého pohraničí z obou krajů. Byl mezi nimi i předseda Okresní rady KČP Příbram, který se věnoval především problematice boje o přírodu Vojenského újezdu Brdy a některým formám odporu proti asociálním opatřením současného kapitalismu v ČR.

Po skončení akce se ještě dlouho diskutovalo o narůstajících problémech obyvatel České republiky v souvislosti se zaváděním různých preudoreforem v řadě oblastí života naší společnosti, ale i o možnostech Klubu českého pohraničí podílet se pozitivním ovlivňování vědomí široké veřejnosti.

Miroslav Maršálek

Fotogalerie: Hrozba fašizmu narůstá