Hrdinství sovětských občanů není zapomenuto

04.02.2016 08:36

Ve společenském sále Akademie, seminárního centra na Hrušovské ulici v Ostravě se dne 2. února 2016 uskutečnil koncert na počest 73. výročí Stalingradské bitvy a 72. výročí prolomení blokády Leningradu.

Koncert byl pořádaný Městským výborem Česko-ruské společností v Ostravě, jejiž předseda RSDr. Karel Šesták kulturní akci rovněž moderoval, a Ostravským ruským domem, z. s.

O vysoké úrovni těchto akcí svědčí i to, že se jich pravidelně účastní generální konzul Ruské federace se sídlem v Brně a honorární konzul Ruské federace se sídlem v Ostravě. Mezi dalšími účastníky byli, mimo zástupců naší MěR KČP Václava Soukupa Ostrava, zástupci dalších levicových a vlasteneckých spolků.

Po úvodním vystoupení generálního konzula ruské federace Alexandra Nikolajeviče Budajeva, byla honorárnímu konzulovi Aleši Zedníkovi předaná medaile Československé obce legionářské. Medaili předal zástupce ČsOL kpt. Jan Šimčík.

Následovalo kulturní vystoupení, ve kterém se představil Igor Jelínek se svými hosty, Krystynou Bezecny – Przyhoda a Stanisłavem Maricenkem. Zazněly, známe písně sovětských autorů z doby válečné i poválečné.

Po hlavní části následovalo přátelské posezení u harmoniky.

Vysoká účast na tomto koncertu opět ukázala, že náš národ si váží svých osvoboditelů a žádná štvavá kampaň nás nepřivede do tábora nepřátel lidu bývalého Sovětského svazu. Navždy zůstáváme bratry.

Fotogalerie: Hrdinství sovětských občanů není zapomenuto

1 | 2 | 3 | 4 >>