Hraničáři slavili výročí Pionýra

01.05.2016 15:01

Hned několik příznivců z řad Klubu českého pohraničí podpořilo v sobotu 16. dubna 2016 již 30. ročník šachového turnaje pro mládež O Jineckého pěšce. Akci organizovala Pionýrská skupina Jince ve spolupráci s 13. dělostřeleckým plukem „Jaselským“ a pod záštitou městyse Jince. Obec na akci zastupovali místostarosta Ing. Jan Vavrek a vedoucí Společenského centra Josefa Slavíka Irena Ungrová.

Kdo zvítězil

V boji putovní trofeje byl nakonec nejúspěšnější domácí hráč člen Šachového kroužku Pionýra a hráč Šachového oddílu TJ Jince Martin Šilhánek. Druhé místo obsadil Vojtěch Kovářík ze Šachového klubu Příbram-Baník a třetí Vojtěch Dudek, reprezentující TJ Jawa Brodce. Při této příležitosti obdrželi pamětní medaili k 30. Jineckému Pěšci tři zástupci podporovatelů posledních jineckých šachových turnajů: za šachový oddíl TJ Jince rozhodčí Václav Zeisek mladší, za VEDEN9 Pionýrské skupiny Jince Marie Maršálková (KČP) a za městys Jince místostarosta Ing, Jan Vavrek.

Doprovodné soutěže

Po celou dobu probíhaly v přízemí budovy posádkového domu armády nešachové soutěže pro nehrající nebo rychle dohrávající děti. Tentokrát je organizovala členka vedení pionýrské skupiny Marie Maršálková.

Poděkování patří řadě organizací a jednotlivců, které nelze všechny vyjmenovat. Uveřejníme je spolu s dalšímu výsledky na www.jince.pionýr.cz.

Jak pomohli hraničáři

KČP Horšovský Týn vedený Libuší Popelkovou věnoval velké množství krásných cen z perníku: pět velkých medailí pro nejlepší hráče a další stejnou sadu netradičně i pro nejúspěšnější trenéry soutěže: Miroslava Maršálka (KČP) z Jinec, Jiřího Saxla z Příbrami, Danku Dudkovou z Jawy Brodce, Stanislava Budila z Hostomic na Berounsku a Miroslava Školouda z Prahy. Navíc perníkovou cenu z dílny Libušky k těm běžným odměnám, letos velmi hodnotným, obdrželi všichni hráči ale i organizátoři.

Tři nejlepší hráči převzali pamětní listy Středočeské krajské rady Klubu českého pohraničí. Osobně je přijeli předat předseda Středočeské krajské rady KČP plk. Jiřího Vrzala Jiří Pokorný a člen Národní rady KČP Stanislav Krása. Ruský hráč Daniil Borodin převzal pohár pro nejlepšího zahraničního účastníka od stejného sponzora.

Další množství cen a pamětních medaili věnoval vedoucí Šachového klubu při OV KSČM Prahy 5 Josef Čermák (člen KČP).

Všem hraničářům i ostatním příznivcům moc děkuji jménem pořadatelů i mladých hráčů  za dosud nevídanou podporu.

Miroslav Maršálek, hlavní organizátor

Fotogalerie: Hraničáři slavili výročí Pionýra