Hraničáři krátce navštívili Pionýry - Pěšec 2017

03.04.2017 07:11

Jince – Mezi několika významnými hosty Pionýrské skupiny Jince byli v sobotu 25. března i hraničáři. Svojí účastí podpořili její šachový kroužek při pořádání turnaje pro hráče do 17 let, organizovaný ve spolupráci s 13. dělostřeleckým plukem „Jaselským“ a pod záštitou městyse Jince. Jednalo se již o 31. ročník populárního šachového turnaje O Jineckého pěšce. V sobotu 25. března se sjelo do Posádkového domu armády 37 soutěžících z České republiky a Ruské federace. Na slavnostním zahájení promluvil za obec místostarosta Ing. Ján Vavrek, ale byli přítomni i zástupci spolku Sokrates, Tělovýchovné jednoty, Českého svazu žen Jince, Šachového klubu Smíchov a KSČM. Mnozí z nich obohatili cenový fond o hodnotné předměty.

Na stupních vítězů stanuli tři zástupci Šachového klubu Příbram-Baník Vojtěch Kovářík, Dominika Králíková a Eliška Kováříková. Čtvrté místo obsadil Matouš Hofmeister ze Šachového klubu Zdice a pátý skončil nejlepší člen Šachového kroužku při Pionýrské skupině Jince (Pionýr) a hráč Šachového oddílu TJ Jince (TJ) Jakub Šmejkal. Po pěti bodech měli rovněž 6. Vít Parkán ze ŠK při MěÚ Hostomice a 7. Tadeáš Červenka (Pionýr a TJ Jince).

Ocenění pro nejlepšího zahraničního účastníka převzal 9. Matvey Tarasov z Ruské federace.

Po celý den probíhaly v přízemí budovy soutěže a hry. Postarala se o ně členka vedení jineckého Pionýra Marie Maršálková (KČP).

Z Klubu českého pohraničí přijela na zahájení turnaje předsedkyně OR KČP Příbram Václava Králová se členem OR Jiřím Fungáčem. Pravidelnými hosty v Jincích však jsou předseda Středočeské krajské rady plk. Jiřího Vrzala Jiří Pokorný s dlouholetým podporovatelem Pionýrů Stanislavem Krásou. Ti přijeli z Berouna, aby tentokrát předávali medaile nejlepším.

Velkým přínosem pro akci i pro kroužek byla účast vedoucího Šachového klubu při OV KSČM Prahy 5 a čerstvého devadesátníka Josefa Čermáka, který společně s předsedkyní ZO KSČM  Velká Chuchle Jiřinou Krškovou předali pro zpestření všestranné činnosti pionýrů zajímavou hru dešťovky a navíc soubor Neznámá válka s dvaceti filmy na pěti DVD o významných událostech 2. světové války. Škoda, že se o podobných setkáních zástupců všech generací neví, nebo nejsou.

Miroslav Maršálek, organizátor

Fotogalerie: Hraničáři krátce navštívili Pionýry - Pěšec 2017