Den vítězství na ruském generálním konzulátu.

08.05.2016 09:57

U příležitosti oslav Dne vítězství uspořádal ve čtvrtek 5. května 2016 Generální konzul Ruské federace v Brně pán A. N. Budaev slavnostní recepci.

Shromáždění se zúčastnili účastníci protifašistického odboje, Klubu českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava, KSČM, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka, Krajského vojenského velitelství, kulturních, vědeckých a společenských organizací.

Pán A. N. Budaev ve svém projevu připomenul hrůzy druhé světové války a oběti, které jeho národ přinesl, aby byla fašistická hrůzovláda poražena.

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve svém vystoupení se jasně vymezil proti protiruské propagandě České televize, která se deklaruje jako veřejnoprávní.

Předseda MěR KČP Václava Soukupa Ostrava předal Generálnímu konzulu Ruské federace v Brně A. N. Budaevovi a př. Jarmile Foralové pamětní plaketu k příležitosti 65. výročí přijetí zákona o ochraně státních hranic.

Během recepce Generální konzul Ruské federace v Brně pán A. N. Budaev poblahopřál k 90 narozeninám př. M. Dohnalové člence KČP Václava Soukupa Ostrava a předal pěknou kytici.

Recepce byla pěkným zážitkem a důkazem velkého přátelství mezi našimi národy.

Předseda MěR Ostrava
Jan GARA

Fotogalerie: Den vítězství na ruském generálním konzulátu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>