Cesta osvobození

11.05.2016 06:53

Jako každý rok i 8.5.2016 byl na Odolově u památníku "Cesta osvobození" uskutečněn pietní akt ve spolupráci Střediskové rady KSČM z Úpice, KČP Trutnov a Úpice a OČSH M. Svatoňovice na památku osvobození našeho regionu. Přes Jestřebí hory se probojovala sovětská vojska z armády 1. ukrajinského frontu a přinesla osvobození do Podkrkonoší. K osvobození přispěli i havíři Svatoňovických dolů generální stávkou ve dnech 1.- 9.5.1945. Těmito místy procházela v roce 1938 obranná pevnostní linie.

Věnce a květiny položili předsedkyně OV KSČM Trutnov Blanka Bubnová, poslanci Parlamentu Zdeněk Ondráček a Soňa Marková, Předsedkyně KV KSČM Věra Žižková. Za KČP předseda Zdeněk Pilař, Miroslava Valentová a Jitka Čermáková a další zastupitelé regionu.

Hlavní projev měl člen PSČR JUDr Zdeněk Ondráček a vše řídil místostarosta města Úpice Radim Fryčka. Pietního aktu se zúčastnilo za pěkného počasí asi 150 občanů.

Václav Kriegel -- předseda KČP Úpice
Pavel Miler -- člen NR