Brusel – Slyšení v EP ... navečer

18.02.2009 11:51

Po dvou demonstracích a několika setkáních s poslanci belgického senátu a Evropského parlamentu se skupina asi 130 českých starostů, aktivistů Nenásilí a dalších občanů společně s dalšími asi 30 účastníky setkali v EP na veřejném slyšení k radarové základně USA v Brdech.

Z českých poslanců byli přítomni kromě organizátora Jiřího Maštálky i Miloslav Ransdorf, Vladimír Remek. Libor Rouček, Jaromír Kohlíček a Richard Flabr. Starosta Trokavce Jan Neoral byl šokován, jak málo se ví v EP o odporu českých obyvatel proti snahám vybudovat ve střední Evropě součásti PRO USA. Jan Tamáš z hnutí Nenásilí prohlásil, že ve světě se o nás díky zájmu novinářů ví, a položil otázku, zda i v ČR.

Středočeský kraj a okres Příbram měl velmi početné zastoupení, včetně zástupců rajské a okresní rady Klubu českého pohraničí. Domů jsme si z evropské metropole dovezli velmi silné přesvědčení, že v boji za mírovou budoucnost Evropy nejsme sami.

Poděkování patří všem organizátorům výpravy.

Miroslav Maršálek

Fotogalerie: Brusel ... navečer