Brusel – Demonstrace proti základnám USA v ČR ... dopoledne

18.02.2009 11:43

Členové Klubu českého pohraničí z Příbramska podpořili významnou mírovou akci Ligy starostů proti radaru a Nenásilí. Demonstrace proti radaru USA v Brdech, proběhla ve středu na Lucemburském náměstí před Evropským parlamentem v Bruselu. Mezi účastníky byla i 120 členná skupina mírových aktivistů z Příbramska, Rokycanska, Berounska, Prahy, ale nechyběli v ní ani zástupci Českých Budějovic a dalších míst ČR.

Akci zorganizovala iniciativa Nenásilí a Liga starostů proti radaru, ale podpořily ji i další organizace z ČR i dalších zemí. Kolemjdoucí dostávali ústní i tištěná vysvětlení většinou v angličtině, proč se akce koná.

Demonstranti se pohybovali nejen po náměstí před parlamentem, ale bylo je možno spatřit i na jiných místech evropské metropole, například někteří projevili zájem navštívit kontroverzní dílo D. Černého – neúspěšně, díky zvýšené ostraze objektů EP právě v té době.

V rukou Petra Nohy zavlál v Bruselu i příbramský prapor KČP.

Fotogalerie: Brusel – Demonstrace ... dopoledne

1 | 2 | 3 >>