Běh na vrchol Ďáblovky.

06.03.2017 13:58

V slunečném sobotním odpoledni 25.2. 2017 se uskutečnil  závod v běhu na vrchol bývalé sjezdovky ve Vsetíně  Za Díly pořádaný Místním klubem  Českého pohraničí Vsetín. Na  sjezdovce ještě ležel sníh a tak podmínky na běh, byly dost  těžké. Své síly sem přišlo porovnat  se soupeři  v kategorii dětí do 15 let pět závodníků.

Nejrychlejší na trati 100 m byla  Maruška Mezníková v čase 1.min 24 sek.

Na druhém, velmi pěkném místě byla  Lydie Husová v čase1.min. 33 sek., třetí místo obsadila o něco mladší Julie Stejskalová s časem 1.min. 49 sek. Až za cérkami se zařadil Vojta Adamec a Michal Uhřík oba nejmladší z celé skupiny.

Dospělí závodili na trati, která měřila 190m.

V hlavní kategorii Muži od 20 do 60 let -  zvítězil Jiří Adamec skvělým časem 1.min.49 sek. Druhý Jaroslav Makyča  čas 2.min 23 sek., a třetí  byl Tomáš Husa časem 2.min. 27 sek.,čtvrté místo obsadil Radomír Plachejda.

V kategorii Ženy byla jediná účastnice , která se ovšem krásným časem 2.min. 12.sek.  zařadila i před některé muže.

V kategorii  nad 60 let zvítězil Zdeněk Vejpustek časem 5min. 09 sek. Druhé místo obsadil Karel Škrla časem 7.min. 45 sek.

Závodníkům fandilo početné obecenstvo z řad  rodinných příslušníků, organizátorů akce i členů KČP. Na průběh závodu se přijel podívat i předseda Krajské rady  KČP Zlínského kraje JUDr. Mir. Kovář CSc.a Štefan Haviar z Holešova.

Po předání medailí a cen závodníkům následovala  volná debata, při níž  připravené občerstvení v podobě perníčků, frgálů, vdolečků, čaje a „Zádilského vánku“, velmi rychle zmizelo. Poté  jsme přešli  k ohýnku a opékali špekáčky.  Po příjemně stráveném odpoledni jsme se všichni rozcházeli do svých domovů s přáním, že příští rok, zase na Ďáblovku .  Nadšení letošní účastníci přizvou i další své kamarády…..

Velký dík patří všem za pomoc při organizování závodu. Bez nich bychom nemohli takovou akci pořádat. Kuchařkám Alence Hoffmannové, Ilonce Uhříkové za napečení dobrot.Také  časomíře, Dáše Bařákové,  Martinu Uhříkovi, Světle Stodůlkové,  Evě Stejskalové, které také musely až na vrchol Ďáblovky, ovšem mimo soutěž.

Vsetín 26.2. 2017
Zdeněk Vejpustek

Fotogalerie: Běh na vrchol Ďáblovky.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>