Až na vrchol Ďáblovky.

22.02.2016 06:47

Sjezdovka Ďáblovka, byla oblíbeným cílem lyžařů už před více jak třiceti lety. Byla podporována bývalým podnikem MEZ Vsetín za jehož přispěním byla vybudována.  Nyní se už nevyužívá na lyžování, ale je známa výskytem vstavačů.

V sobotu 20. 2. 2016 , ale patřila běžcům, kteří se ji snažili zdolat v co nejkratším čase. Dopolední počasí běžcům nepřálo. Bylo zataženo a na sjezdovce ležel sníh. Po jedenácté hodině ale přišla změna. Sluníčko vykouklo a sjezdovku zalilo svými paprsky. Odpolední závod, který začal ve 14.00hod. přišli podpořit rodiny závodících i další příznivci sportu.  Závodilo celkem 15 účastníků. Byli rozděleni do kategorií : děti do 16 let, ženy od  16 do 70 let, muži od 16 do 60 let  a senioři od 60 do stovky.

Výsledková listina .

Kategorie děti: Zkrácená trať
  1. Julie Duffková       čas   23,13
  2. Prokop Duffek                 35,45
  3. Vojtěch Duffek                43,25
Kategorie ženy:
  1. Michaela Janků             3.min.26,13
  2. Markéta Lazárková          4.min.42,31
  3. Jarmila Duffková             6.min.00,32
Kategorie muži:
  1. Tomáš Frýdl                   2.min.02,69  absolutně nejrychlejší čas, ustaven rekord tratě.
  2. Tomáš Husa                    2.min.13,96
  3. Martin Uhřík                    2.min 47,07

Kategorie senioři se pro nedostatek závodníků  neuskutečnila.   Všichni závodníci obdrželi věcnou cenu, diplom a vítězové ,,zlatou čokoládovou medaili,,. Nejrychlejší závodník navíc křišťálovou vázu, která je propůjčena a v jeho držení zůstane až po třech vítězstvích. O bohaté občerstvení se postaral pořádající Klub českého pohraničí a rodiče závodících dětí, za což jim patří dík.Věříme, že se závod prosadí a naplní heslo, které měli pořadatelé na mysli a to: Rozhýbejme děti a nenechávejme je sedět u počítačů.

Za Klub českého pohraničí

Zdeněk Vejpustek

Fotogalerie: Až na vrchol Ďáblovky.