Ano, o takové nové členy KČP stojíme, to je naše budoucnost!

28.12.2012 19:50

Novou členkou OR KČP v Olomouci se Adéla Valentová stala právě na svátek MDŽ-   dne 8.3.2012

a to po úmrtí svého manžela, dlouholetého aktivního člena naší organizace, kdy ji členové pozvali do našeho kolektivu. Chtěla tímto splnit odkaz svého manžela-aktivně pokračovat v jeho šlépějích. Z důvodu úmrtí svého muže nemohla s ním již společně zrekonstruovat jím objevený a zanedbaný hrob v areálu FN Olomouc-kpt. Josefa Koláčka. Proto společně s nově získanými přáteli z KČP v Olomouci, se pustila do obnovy hrobu i náhrobku kpt.Koláčka. Tímto členové společně uctili památku nejen hrdiny II. Světové války, ale také odkaz Vladimíra Valenty. Kytici květů s nápisem „Uctění památky -KČP Olomouc“ jsme položili a svíčku zapálili v den 70. výročí popravy kpt. Koláčka v Kounicových kolejích v Brně.

A další její akce a to buď samostatné, nebo společně se členy naší organizace KČP,  následovaly.

Dne 30.4.2012 při návštěvě Františkových lázní uctila památku strážmistrů Hadáčka a Vídeňského.

V den osvobození 8.5. 2012 se A.Valentová s ostatními členy KČP v Olomouci zúčastnila kladení věnců v Hejčíně, na Ústředním hřbitově a Čechových sadech.

Také se 10.6.2012 zúčastnila zájezdu k uctění památky obětí vypálení Lidic.

Dne 4.8.2012  se s dalšími členy KČP zúčastnila pietní akce na Lázku u obce Cotkytle v orlicko-ústeckém kraji.

A již 18.8.2012 společně s kolegy naší organizace KČP uctila památku Česko-slovenské vzájemnosti při oslavách SNP .

Samozřejmě je zúčastnila dne 8.9.2012 největší mezinárodní akce KČP na památníku partyzánů u Strečna a také uctění památky padlých v boji s banderovci ve Varíně.

V době lázeňské léčby ve Fr.Lázních dne 6.10.2012 byla pozvána KČP v Chebu na jejich slavnostní setkání k 20. výročí založení KČP, kde přednesla zdravici  olomoucké  KČP.

Před odjezdem z lázní dne 15.10.2012 položila kytičku u hrobu pohraničníka Rudolfa Josieka na okraji Františkových lázní.

Společně s dalšími členy OR KČP Olomouc se zúčastnila slavnostního mezinárodního zasedání k 20. výročí založení KČP v České Třebové dne 27.10.2012.

Dne 16.11.2012 s dalšími členy OR KČP postupně navštívila a položila kytice  u pomníku kpt.Koláčka v Olomouci, por. OSH Václava Horvátha v Litovli a následně v Litovli u gymnázia uctila památku Jana Opetala.

Mimo výše uvedených akcí se pravidelně  a aktivně každý měsíc zúčastňuje našich společných klubových besed.

A  asi nejvíce nás potěšilo, že do našich řad přivedla 4 nové členy!

Tímto bychom chtěli vyjádřit přesvědčení, že s takovými členy nemusíme mít starost o budoucnost KČP  a zároveň musíme poděkovat naší nové člence za její aktivitu!

Ve fotogalerii je k většině akcí, které paní Valentová absolvovala, k nahlédnutí fotodokumentace.

Místopředseda OR KČP Olomouc
Ing.Karel Šimek