99. výročí vzniku Československé republiky

30.10.2017 08:16

V sobotu 28. října 2017 v 10 hodin si členové Klubu českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava na pozvání primátora Statutárního města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA připomněli 99. výročí vzniku Československé republiky v Husově sadu u památníku Zborovské bitvy. Pietní akt se konal pod patronací Statutárního města Ostravy.

Vzpomínkového shromáždění se zúčastnila řada významných osobností. Mezi jinými hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., primátor Statutárního města Ostrava Ing. Tomáš Macura, MBA, honorární konzul Ruské federace se sídlem v Ostravě ing. Aleš Zedník, starostové městských obvodů a další osobnosti nejen politického života.

S projevem vystoupil primátor města pan Tomáš Macura. Po jeho vystoupení byly položeny kytice. Za MěR KČP Václava Soukupa Ostrava položili kytici předseda MěR př. Jan Gara s doprovodem.

Slavnostní shromáždění bylo důstojnou připomínkou vzniku samostatného státu.

Jan Gara , MěR KČP Václava Soukupa Ostrava

Fotogalerie: 99. výročí vzniku Československé republiky