6. ročník Memoriálu Vasilije Zajceva.

31.01.2016 20:43

V sobotu 30. ledna 2016 proběhla na střelnici Sportovně střeleckého klubu Poruba-Skalka 6. ročník střelecké soutěže odstřelovačů "Memoriál Vasilije Zajceva." Soutěž byla pořádána na otevřené střelnici za teploty kolem 11°C, tedy za podmínek, které se zdaleka neblížily drsné zimě 1943 a proto přítomní střelci nezakrývali „zklamání,“ protože se těšili na ruskou zimu.

Šestý ročník soutěže se nesl ve znamení 73. výročí porážky německých fašistických vojsk u Stalingradu, kde se odstřelovač Vasilij Grigorijevič Zajcev zapsal do historie jako jeden z nejúspěšnějších střelců. V období od 10. listopadu do 17. prosince 1942 zlikvidoval 225 vojáků a důstojníků Wehrmachtu, z toho 11 odstřelovačů.

Soutěž byla připravena ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, Sportovně střeleckým klubem Ostrava – Poruba a Klubem českého pohraničí, z. s. Václava Soukupa Ostrava. Soutěže se zúčastnilo téměř 50 střelců, z toho v hlavní kategorii 17.

Soutěž se pořádala ve třech kategoriích pro zbraně s optickými zaměřovači, každá z kategorií měla tři disciplíny - pevný terč s rozptýlenými kruhy, kývající se figura a běžící figura - s následujícími výsledky:

Vzduchovkový odstřelovač:

1. Křevký Jan 142 bodů,
  2. Ključik Jan 91 bodů,
  3. Kámenová Nikola 87 bodů.

Malorážkový odstřelovač:

1.  Witosz Richard 123 bodů,
  2. Hejděnec Michal 111 bodů,
  3. Exner Rostislav 109 bodů.

Velkorážní odstřelovač:

1.  Ircing Petr 118 bodů,
  2. Svoboda Lukáš 108 bodů,
  3. Laban Jiří 105 bodů.

Soutěž byla – stejně jako v posledních ročnících – zakončena dobrým vojenským gulášem.

Fotogalerie: 6. ročník Memoriálu Vasilije Zajceva.

1 | 2 | 3 | 4 >>